Jak získat vstupenky na tchajwan z 7-Eleven (IBON Kiosk)


Jednou z věcí, které si opravdu vážím při cestování po Tchaj-wanu, je to, jak pohodlný je jejich vlakový systém. Jejich síť tras je snadno srozumitelná a web Tchajwan Railways Administration (TRA) je nabitý se všemi informacemi, které cestovatel potřebuje o vlacích, stanicích a plánech.

Ještě před cestou již můžete provést rezervaci sedadla na svém preferovaném vlaku online. Dříve jsme vytvořili samostatný průvodce krok za krokem, jak si zarezervovat vlakové lístky na webových stránkách TRA. Najdete to právě zde.

Provedení rezervace však není jeho konec. Po zaplacení online vám bude předložen rezervační kód (může to být čárový kód, QR kód a alfa-numerický kód). To ještě není lístek. Po příjezdu na Tchaj -wan stále musíte udělat poslední krok – sbírejte skutečný lístek!

Co je uvedeno v této příručce?

Kde sbírat vstupenky
Jak shromažďovat vstupenky na vlak pomocí IBON Kiosk1. V hlavní nabídce klepněte na tlačítko Centra Ticket.
2. Klepněte na přihlášení.
3. Souhlasíte s podmínkami.
4. Vyberte státní příslušnost.
5. Zadejte své číslo Passpost.
6. Zadejte svůj rezervační kód.
7. Zkontrolujte podrobnosti o rezervaci.
8. Potvrďte vydání vstupenek.
9. Získejte platební skluz z kiosku IBON.
10. Vyžádejte si skutečnou jízdenku na vlak.

Další tipy na YouTube ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇

Kde sbírat vstupenky

Svůj lístek TRA na TRA Trail Stations můžete sbírat nebo v obchodech se smíšeným zbožím, jako je 7-Eleven.

Ať tak či onak, sběr vstupenek musí být proveden nejpozději 30 minut před časem odjezdu! V opačném případě budou vstupenky propadlé a vaše sloty budou pro ostatní cestující na chytání.

Na mém nedávném Tchaj -wanovém výletu jsem si rezervoval vlak 7:00. Abych se vyhnul zbytečnému dramatu brzy ráno, rozhodl jsem se vyžádat si lístek v 7-Eleven poblíž našeho hotelu včera předtím. Uvidíte, v obchodech 7-Eleven najdete kiosek IBON, multimediální stroj zastrčený v rohu, který zákazníkům umožňuje provádět množství úkolů, včetně vykoupení vstupenek TRA.

I když to zní úžasně a snadno na papíře, ne všechny stroje mají anglické překlady! Je to docela matoucí pro neanglické reproduktory, protože všechny texty jsou v čínštině. (K dispozici je tlačítko angličtiny, ale představilo mi to jen velmi málo možností, které nezahrnují sbírku vstupenek.)

Každopádně jsem se rozhodl zdokumentovat své zkušenosti a vytvořit průvodce. Než necháte prsty jít na tančení na dotykové obrazovce IBON, porovnejte, zda jsou znaky stejné nebo použijte k potvrzení Google Translate. Můžete také vyhledat pomoc od zaměstnanců.

Jak sbírat vstupenky na vlaky pomocí kiosku IBON

1. V hlavní nabídce klepněte na tlačítko Centra Ticket.

Je to tlačítko s ikonou vstupenek a písmeny TRA a THSR.

2. Klepněte na přihlášení.

Obvykle je to druhé tlačítko zleva.

3. Souhlasíte s podmínkami.

Je to obvyklé smluvní podmínky, které vám představují, když jste si rezervovali lístek. Tyto podmínky se mohou změnit, takže je lepší přeložit na místě. Můžete použít Google Translate.

Všechno dobré? Klepněte na souhlasí / další krok v pravém dolním rohu obrazovky.

4. Vyberte státní příslušnost.

Dostanete pouze dvě možnosti. Pokud jste tchajwanští, vyberte si místní/nativní. V opačném případě zvolte cizince (tlačítko vpravo).

5. Zadejte své číslo Passpost.

Při rezervaci online to musí být stejné číslo pasu. Musí se shodovat.

Hotovo? Klepněte na další krok.

6. Zadejte svůj rezervační kód.

Toto je alfa-numerický kód, který vám byl dán, když jste si rezervovali vlak. Po zaplacení online najdete jej ve spodní části čárového kódu nebo QR kódu. Poté klepněte na další krok.

7. Zkontrolujte podrobnosti o rezervaci.

Obrazovka vám ukáže vaše podrobnosti o rezervaci včetně data cestování, čísla vlaku, trasy (odjezdové a příjezdové stanice), počtu vstupenek a rezervačního kódu.

Pokud je vše správné, klepněte na další krok.

8. Potvrďte vydání vstupenek.

Další stránka získá více informací o vaší rezervaci, včetně toho, kolik jste zaplatili, a informací na cestujícího. Pokud všechny podrobnosti vypadají dobře, klepněte na tlačítko Potvrdit v dolním rohu obrazovky.

9. Získejte platební skluz z kiosku IBON.

Stroj vytiskne „platební skluz na nákup vstupenek“. Je to malý kus papíru, který vypadá jako oficiální potvrzení. takhle:

Ještě to není skutečná lístek. Vyzvedněte to a přejděte k pultu.

10. Vyžádejte si skutečnou jízdenku na vlak.

U přepážky představte platební skluz, který jste dostali ze stroje pro zaměstnance. Bude vám účtován poplatek za manipulaci s TWD 8 za lístek.

Po urovnání příplatek si personál vytiskne skutečnou lístek a předá vám ji v obálce. Toto je lístek, který použijete k nastupujte do vlaku.

A je to! Není to tak špatné, co? Pokud by to nebylo pro jazykovou bariéru, byl by to rychlý a jednoduchý úkol. Pokud stroj, který budete používat, má anglické překlady, bude to mnohem snazší.

Nyní, když máte lístek, vše, co musíte udělat, je ukázatStanice, která chytí váš vlak. Nezapomeňte dorazit brzy, abyste měli dostatek času pro případ, že se dostanete do potíží.

Hodně štěstí a užijte si Tchaj -wan!

2020 • 8 • 11

Další tipy na YouTube ⬇ ⬇

Související příspěvky:

Taroko Gorge, Tchaj -wan: 8 malebných turistických míst k odhlášení

Snapshot: Zakořeněný Meander v Taroko Gorge na Tchaj -wanu

3 země Filipínci si mohou prohlédnout japonskou vízum

Tchaj -pejská Tchaj -wanská cestovní průvodce s itinerářem rozpočtu

Jak rezervovat lístky na vlak Alishan Express Online (Alishan Forest Railway)

Chiayi do Alishanu od Alishan Express Train & Bus: Plán a jízdné

Zhongshe / Chungshe Flower Market: Travel Guide + Jak se tam dostat (Taichung, Tchaj -wan)

Itinerář Alishan: 12 nejlepších věcí k návštěvě a míst k návštěvě

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *